Ranking Youtuberów w Polsce i na świecie 2021

najpopularniejsi youtuberzy

Portal YouTube stał się jednym z największych dostarczycieli rozrywki multimedialnej w internecie. Codziennie stronę amerykańskiego giganta odwiedzają miliony osób z całego świata. Widzów przyciąga szerokie spektrum tematyczne treści oraz łatwość dostępu do filmików. Na YouTube znajdziemy niemalże wszystko, o czym można sobie pomyśleć. Począwszy od amatorskich filmików turystycznych, przez autorskie playlisty muzyczne, skończywszy na profesjonalnych produkcjach filmowych. YouTube, ze względu na swoją popularność, stał się także miejscem, w którym producenci mogą budować swoją markę. Dzięki współpracy sponsoringowej, umieszczaniu reklam i donacjom od wiernych widzów, internetowi influencerzy są w stanie profesjonalizować swoje produkcje i dostarczać rozrywki na najwyższym poziomie. Najpopularniejsi twórcy są mogą w całości poświęcić swój czas zawodowy na udostępnianie nowych treści na platformie. Miarą popularności, oprócz wyświetleń na filmach, jest liczba subskrypcji. Przedstawiamy najnowszy ranking polskiego YT oraz TOP 10 YouTuberów na świecie. Sprawdź, kogo można dziś nazwać „królem YouTube”!

Ranking YouTuberów na świecie 2021 – top 10

Najpopularniejsi YouTuberzy nieustannie rotują pozycjami w ogólnoświatowym rankingu. Można stwierdzić, iż liczba ich subskrybentów zmienia się w czasie rzeczywistym. Pierwsza dziesiątka, przedstawiona w niniejszym zestawieniu, posiada silną konkurencję, depczącą im po piętach. Oto ranking YouTuberów na świecie 2021.

10. Canal KondZilla

Liczba subskrybentów: 61.4M

Ranking subskrypcji na świecie otwiera Canal KondZilla. Jest to najpopularniejszy kanał Youtube w Brazylii, należący do Kondrada Dantasa – brazylijskiego reżysera i influencera. Na profilu producenta pojawiają się treści teledyski zespołów funkowych, hip-hopowych oraz rockowych. Południowoamerykański influencer uznawany jest za głównego popularyzatora gatunku funk ostentação. Jak podkreśla sam twórca, celem jego kanału jest przekazywanie widzom największych funkowych hitów, znajdujących się na szczytach brazylijskich list przebojów.

9. Like Nastya

Liczba subskrybentów: 63.9M

Kto mógłby przypuszczać, że najpopularniejsi YouTuberzy to także dzieci? Like Nastya to bijący rekordy popularności kanał należący do… rodziców małej dziewczynki. Anastasia, bo tak brzmi jej pełne imię, jest bohaterką perypetii przedstawianych na krótkich produkcjach wideo. Na kanale, oprócz relacji z życia rosyjsko-amerykańskiej rodziny, można znaleźć rozwijające propozycje zabaw dla dzieci, ciekawe unboxingi przedmiotów czy humorystyczne testy, które Nastya wykonuje wraz ze swoim ojcem.

8. Zee Music Company

Liczba subskrybentów: 64.4M

Zee Music Company to indyjskie przedsiębiorstwo muzyczne, które rozszerzyło zakres swojej działalności także na medium internetowe. Szybko stało się jednym z najbardziej popularnych kanałów udostępniającym treści w języku hindi. Indyjski kanał posiada prawa do ponad 3800 tytułów filmowych z premierowych studiów, w których występują kultowe gwiazdy filmowe kina Bollywood. ZEE posiada ponadto największą na świecie bibliotekę filmów hindi.

7. ✿ Kids Diana Show

Liczba subskrybentów: 68.2M

✿ Kids Diana Show to kolejny, po Like Nastya, niezwykle popularny kanał dostarczający treści dla dzieci. Bohaterką produkcji jest Diana – mała dziewczynka, bawiąca się z rodziną i przyjaciółmi. To najchętniej subskrybowany kanał na Ukrainie i jednocześnie jeden z najpopularniejszych na świecie. Znajdziemy na nim edukacyjne piosenki dla dzieci czy krótkie filmiki z nauką języka angielskiego. Kanał Diany odniósł spektakularny sukces, doceniony przez największe portale biznesowe. Według Business Insider, roczne zarobki ✿ Kids Diana Show wynoszą od 3 do niespełna 45 milionów dolarów.

6. WWE

Liczba subskrybentów: 68.8M

Pora na mocne uderzenie! Szóste miejsce na świecie przypadło najbardziej znanej federacji wrestlingowej – WWE. Amerykański gigant udostępnia na swoim kanale fragmenty cotygodniowych potyczek zapaśników w ramach gali WWE RAW, NXT czy Smackdown. Osobnymi seriami są produkcje przedstawiające najlepsze momenty z historii federacji czy cykliczne zapowiedzi nowych widowisk. Najwięksi fani mogą także zapoznać się z nieoczywistymi, zakulisowymi materiałami oraz wywiadami z zapaśnikami.

5. 5-Minute Crafts

Liczba subskrybentów: 69.4M

5-Minute Crafts to piąty, najchętniej subskrybowany kanał na świecie. Idea cypryjskich autorów jest niezwykle prosta – w stosunkowo niedługim czasie wykonać ciekawe i użyteczne rękodzieło. Przystępna forma produkcji oraz przyjemna treść, polecana przede wszystkim domorosłym majsterkowiczom, przyniosła autorom niebywały sukces. Mimo internetowych zachwytów twórcy często spotykają się z nieprzyjaznymi ocenami – ich produkcje zostały m.in. skrytykowane przez BBC Click. Niektóre filmiki określono mianem materiałów nieprawdziwych i dezinformujących dla widza (większość z produkcji trwa znacznie dłużej, niż tytułowe pięć minut).

4. SET India

Liczba subskrybentów: 87.5M

Indyjska rozrywka 24 godziny na dobę? Z SET India to możliwe. Sony Entertainment Television jest całodobowym kanałem rozrywkowym udostępniającym materiały w języku hindi. Spektrum produkcji kanału jest imponujące. Można znaleźć tam pełną gamę gatunków telewizyjnych: filmów, wydarzeń, produkcji komediowych, teleturniejów czy pokazów indyjskiego tańca. Na kanale znajduje się już niemal 45 tysięcy produkcji, odtworzonych ponad 70 miliardów razy. 

3. Cocomelon – Nursery Rhymes

Liczba subskrybentów: 97.7M

Na kanale Cocomelon – Nursery Rhymes znajdziemy edukacyjne produkcje, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Bajkowe rymowanki, przedstawiane w filmikach animowanych, mają zawsze edukacyjny charakter – pociechy uczą się czytać, wiązać buciki, dbać o zdrowie czy karmić zwierzęta. Jest to obecnie najbardziej popularny kanał oferujący edukacyjne treści dla najmłodszych. Dochody reklamowe, uzyskiwane przez kanał w 2019 roku, zostały oszacowane na około 120 milionów dolarów.

2. PewDiePie

Liczba subskrybentów: 107M

Przez lata był to niekwestionowany lider subskrypcji na YouTube. PewDiePie swoją popularność zawdzięcza produkowaniem treści o różnej tematyce. Szwedzki autor udostępnia nagrania z gier komputerowych, tworzy videoblogi oraz nagrywa popularne wyzwania internetowe. Sam o swojej twórczości pisze: tworzę filmy. Wielokrotnie nagradzany jako szwedzka osobowość medialna. Felix Kjellberg swoimi produkcjami nierzadko wywołuje kontrowersje, wzbudza głosy opinii publicznej czy zabiera zdanie dotyczące nurtujących problemów społecznych.

1. T-Series

Liczba subskrybentów: 170M

Ranking subskrypcji zamyka – T-Series to niekwestionowany lider na YouTube. Indyjskie przedsiębiorstwo, założone przez Gulshana Kumana posiada przeszło 170 milionów unikalnych użytkowników systematycznie śledzących kanał. Najwyższe miejsce na podium zajmuje nieustannie od 14 kwietnia 2019 roku. Charakterystyka produkcji jest niemalże bliźniacza, jak w przypadku innych indyjskich kanałów rozrywkowych. Mamy tu jednak do czynienia z największym producentem muzycznym i studiem filmowym w Indiach. Mottem przedsiębiorstwa jest sformułowanie: Muzyka może zmienić świat. I jak widać, indyjskiemu potentatowi udało się zmienić świat, pozostawiając konkurencję daleko w tyle.

Top 10 YouTuberów w Polsce – ranking YouTuberów Polska 2021

Choć na „polskim podwórku” liczby subskrypcji kanałów nie są aż tak imponujące, to istnieje sporo niezwykle popularnych twórców dostarczających pożądanej rozrywki. Przedstawiamy ranking polskiego YT zawierający dziesięć najbardziej znanych kanałów:

KUP W NASZYM SKLEPIE:
WYŚWIETLENIA NA YOUTUBE

10. Isamu

Liczba subskrybentów: 2,3M

Szymon Kasprzyk, znany szerzej pod pseudonimem Isamu, to polski YouTuber znany przede wszystkim z produkcji gameplayów. Jest to jeden z najbardziej żywiołowych i bezkompromisowych twórców na polskim YouTube. Jest filmy okraszone są emocjonalnym językiem, Isamu często wpada w szał, co niezmiernie podoba się widzom. Isamu przeprowadza także kosztowne openingi skrzynek w CS:GO, co często skutkuje spektakularnym zyskiem lub stratą funduszy. Kanał uzupełniają produkcje muzyczne oraz vlogi.

9. Planeta Faktów

Liczba subskrybentów: 2,6M

Planeta Faktów to bezsprzecznie najczęściej subskrybowany kanał w Polsce, poświęcony w całości ciekawostkom ze świata. Jacek Makarewicz, odpowiedzialny za warstwę merytoryczną profilu, przedstawia w każdym z filmów dziesięć faktów o różnej tematyce. Znajdziemy tak produkcje na temat najciekawszych newsów tygodnia, najlepszych pomysłów na prezent czy najdziwniejszych rzeczy do kupienia.

8. Naruciak

Liczba subskrybentów: 3,2M

Naruciak to polski YouTuber, który rozsławił się na platformie serią „Ciumkaj Loczki”. Content przedstawiany przez młodego twórcę oparty jest na niebanalnym humorze i dobitnej bezpośredniości w przekazie. O szczerości świadczy sam opis twórcy: Kradnę kontent – po prostu go komentując i to się klika. Naruciak recenzuje przede wszystkim popularne seriale telewizyjne, dodając od siebie zabawne wstawki z komentarzem.

7. Step Records

Liczba subskrybentów: 3,4M

Ranking polskiego YT nie może obyć się bez dobrej muzyki. Kanał Step Records zrzesza ogromną liczbę popularnych artystów hip-hopowych, udostępniających swoje teledyski oraz utwory w ramach jednej wytwórni muzycznej. Na kanale można znaleźć nie tylko kultowe piosenki rapowe, ale i również nowoczesny powiew świeżości. Wytwórnia nie boi się współpracy z wokalistami reprezentującymi nowe nurty hip-hopu. Obecnie to najpopularniejszy kanał muzyczny na polskim YouTube.

6. AbstrachujeTV

Liczba subskrybentów: 3,5M

AbstrachujeTV to najpopularniejsi YouTuberzy w Polsce tworzący męskie trio. Są znani z absurdalnego poczucia humoru oraz bardzo dużej wyobraźni. Produkcje Czarka, Roberta oraz Rafała w karykaturalny, kabaretowy wręcz sposób, przedstawiają otaczającą rzeczywistość. Autorzy wchodzą w buty różnych grup osób, parodiując ich zachowania i uwydatniając najbardziej zabawne cechy. Influencerzy wypłynęli także daleko poza YouTube – są częstymi gośćmi programów telewizyjnych oraz bohaterami wywiadów.

5. SA Wardega

Liczba subskrybentów: 3,6M

Sylwester Wardęga to kontrowersyjny twórca contentu na YouTube, który stał się popularny dzięki widowiskowym prankom. Jego produkcje nierzadko wchodziły w konflikt z prawem – wielokrotnie został łapany przez funkcjonariuszy policji za nielegalne czyny. Obecnie Wardęga nie publikuje już nowych treści na swoim starym kanale. Mimo to wciąż plasuje się na bardzo wysokim, piątym miejscu w rankingu pt. „najpopularniejsi YouTuberzy w Polsce”.

4. reZigiusz

Liczba subskrybentów: 4M

Remigiusz Wierzgoń to osobowość medialna, która zyskała popularność dzięki tworzeniu treści o cechach rozrywkowych. Obecnie, oprócz gameplayów z gier, ReZigiusz publikuje vlogi z życia osobistego. Opowiada o swoich perypetiach, przygodach i – jak sam określa – dzieli się z ludźmi pozytywną energią. Internetowa popularność otworzyła mu drogę do szerokiej kariery medialnej – był m.in. jednym z członków jury w programie telewizyjnym „The Brain”.

https://youtube.com/watch?v=4-uUA8z1SU4

3. Karol Friz Wiśniewski

Liczba subskrybentów: 4.1M

Kanał Friza spopularyzował się dzięki serii filmików z gry Pokemon GO. Dziś Karol Wiśniewski tworzy zróżnicowaną treść, głównie dla młodej części widowni. Oglądający znajdą na jego kanale śmieszne pranki, osobiste vlogi, ekstremalne wyzwania oraz spotkania z przyjaciółmi. Obecnie, oprócz kariery na YouTube, udziela się także na Instagramie oraz Facebooku.

2. Stuu

Liczba subskrybentów: 4.3M

Drugie miejsce na podium w rankingu TOP 10 YouTuberów w Polsce zajmuje Stuu. Artysta o brytyjskim pochodzeniu tworzy content oparty głównie o gameplaye z najbardziej popularnych gier komputerowych. Przeprowadza także testy, opowiada o swoim życiu prywatnym oraz wdraża nowe pomysły, o których nagrywa filmiki. Jest także członkiem największego projektu na polskojęzycznym YouTube pod nazwą „Team X”.

KUP W NASZYM SKLEPIE:
SUBSKRYPCJE NA YOUTUBE

1. Blowek

Liczba subskrybentów: 4.6M

Najpopularniejszy twórca filmów na YouTube w Polsce to Blowek. Karol Gązwa, jak sam określa, lubi grać w gry i powodować uśmiech na twarzach swoich widzów. Oprócz gameplayów twórca przedstawia niecodzienne testy, szokujące lifehacki, a także komentuje filmiki z TikToka. Współpracuje także z Cezarym Pazurą, którego przekonał do założenia własnego kanału. Blowek został doceniony także przez tradycyjne media, które określiły go jednym z najbardziej opiniotwórczych nastolatków w Polsce.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również inne wpisy

Ile zarabia Lord Kruszwil?

Postać tak znana, co kontrowersyjna- idol nastolatków, jeden z najpopularniejszych YouTuberów i…celebrytów. Człowiek zagadka. Milioner czy prześmiewca kultury pieniądza i luksusu na pokaz? Kim jest

Czytaj więcej »
instagram

Jak założyć konto na Instagramie?

Instagram to jedna z najprężniej rozwijających się platform z zakresu social media. Odpowiednio poprowadzone konto pozwala wypromować markę, dotrzeć do nowych klientów oraz stworzyć unikalny

Czytaj więcej »