Nazwy na Instagrama – jak wymyślić fajne nazwy na insta?

nazwa na instagrama, jak wymyslic nazwe na insta

W ostatnich latach można zaobserwować, że popularność Instagrama znacząco urosła. Na tym portalu społecznościowym jest już niemalże każdy. Jeśli jednak dalej nie posiadasz tam konta lub chciałbyś otworzyć nowe konto, będziesz potrzebował nicku — nazwy użytkownika, która będzie widoczna w serwisie. W zależności od konta wybór jego nazwy wcale nie musi być prosty. Jeśli chcesz poznać przykładowe techniki, umożliwiające znalezienie kreatywnej i oryginalnej nazwy na instagrama, czytaj dalej. 

Po pierwsze — zdefiniuj cel swojego konta

Aby wybrać odpowiednią nazwę użytkownika dla naszego konta na Instagramie, musimy zdefiniować cel naszego konta. Ten krok jest absolutnie kluczowy, jeśli chcemy, żeby nasze konto już od samego początku nie wyglądało dziwacznie lub nieodpowiednio. Pomimo że wybór nazwy na ig może wydawać się banalną rzeczą, to rzeczywistość wygląda o wiele trudniej. Odpowiadając sobie na to, co chcemy osiągnąć poprzez nowe konto na instagramie, znacząco zwiększamy szanse na stworzenie lepszego i bardziej oryginalnego konta. Zdecydowana większość użytkowników zakłada konto na instagramie ponieważ chcą zwiększyć kontakt ze znajomymi, lub pokazać swoją kreatywną twórczość w internecie. Niektóre osoby zakładają profile na Instagramie do celów zawadowych – aby zwiększyć prezencje swojej firmy w internecie czy poprawić relację z konsumentami. 

KUP W NASZYM SKLEPIE:
INSTAGRAM LIKES

Jaki nick na Instagram wybrać, jeśli tworzymy konto osobiste?

Jeśli zakładamy konto na Instagramie aby reprezentować siebie w sieci, prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie dowolna kombinacja z naszym imieniem, nazwiskiem bądź ksywką, która jest dobrze znana dla naszych znajomych ze świata rzeczywistego. Przykładowymi kombinacjami nazwy na IG może być np. “Imięnazwisko”, “nazwiskoimię” lub imię_nazwisko . Także, doskonale zdają się działać kombinacje z pierwszą literą imienia lub nazwiska (np. “jnowak” lub ‘Nowakj”). Jeśli checmy być nieco bardziej kreatywni, możemy sprobować użyć angielskich nazw w swoim nicku, które będą nas określać (np. „champagnepapi”, „polishwanderer”, „drunkenchef” etc.)

Jedyne, czego powinniśmy się wystrzegać to dodawanie różnego rodzaju liczb, losowego ciągu znaków, lub niepoważnych/dziecięcych wyrazów,  gdyż sprawia to, że nasz profil wygląda zdecydowanie mniej poważnie. (np. „lolitka69” czy „p96nowak061988”)

Warto wspomnieć, że nie powinieneś tworzyć nicku na podstawie sezonowych trendów. Mimo że może się to wydawać świetnym sposobem na to, jak wymyślić nick, to po jakimś czasie nasze konto zostanie ze starą nazwą, a trend przeminie (np. „Magdaruch8gwiazd”).  Staraj się również nie umieszczać daty urodzenia w nicku. Stworzenie profilu w ten sposób świadczy o wybitnym braku kreatywności (np. „1909alex2001”). 

KUP W NASZYM SKLEPIE:
INSTAGRAM FOLLOWERS

Jak stworzyć nick dla profilu firmowego?

Wraz z rosnącą ilością użytkowników na Instagramie, coraz więcej firm chce tworzyć specjalne profile umożliwiające reklamowanie się w serwisie Facebooka. Wybór nazwy użytkownika powinien być jak najbardziej zbliżony, bądź identyczny, co nazwa firmy. (np. jeśli firma nazywa się Lewiatan, dobrym wyborem jest nick „lewiatan”, „lewiatanpolska”, „insta_lewiatan”, etc.) Taki wybór nazwy ułatwi potencjalnym klientom odnalezienie marki w serwisie, a także zwiększy jej świadomość pośród innych użytkowników. 

Ciekawym przykładem jest np. użycie nazwy firmy i miejscowości, gdzie znajduje się jej siedziba (np. „polbudwawa” etc.). Ponadto, przy tworzeniu nicku można wykorzystać różne numery związane z firmą (np. takie jak rok założenia „huta_1928”), lub można zaimplementować nazwę branży, w której znajduje się firma (np. „silvergym_fitness” czy „nomadlifestyle”).

Mam nadzieje, że ten artykuł pomógł Ci w znalezieniu pomysłu na fajne nazwy na insta. Pamiętaj, że kluczowym krokiem jest poprawne zdefiniowanie celu konta, które tworzysz. Kreatywność nie ma granic i to ona może pozwolić Ci prawdziwie wyróżnić się na tle innych, dlatego warto również dobrze poznać konkurencje i przeanalizować ich nicki. Tak czy siak, powodzenia w tworzeniu nowego, unikalnego konta na Instagramie!

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również inne wpisy

Ile zarabia Lord Kruszwil?

Postać tak znana, co kontrowersyjna- idol nastolatków, jeden z najpopularniejszych YouTuberów i…celebrytów. Człowiek zagadka. Milioner czy prześmiewca kultury pieniądza i luksusu na pokaz? Kim jest

Czytaj więcej »
instagram

Jak założyć konto na Instagramie?

Instagram to jedna z najprężniej rozwijających się platform z zakresu social media. Odpowiednio poprowadzone konto pozwala wypromować markę, dotrzeć do nowych klientów oraz stworzyć unikalny

Czytaj więcej »