Jak pobrać zdjęcie z Instagrama?

Instagama traktujemy głównie jako portal społecznościowy, bo i takie jest jego przeznaczenie. Każdy jednak wie, że filtry, które możemy nałożyć na nasze zdjęcia w tej aplikacji mogą konkurować z niejednym całkiem porządnym programem do obróbki graficznej, z tą różnicą, że są one zupełnie darmowe i poradzi sobie z nimi nawet dziecko. Czasem chciałoby się więc takie poprawione, ładniejsze zdjęcie pobrać. Tylko jak to zrobić? Z tym postaramy się Wam pomóc.

Jak zapisać zdjęcie z Instagrama na smartfonie?

Zacznijmy od urządzeń mobilnych, bo to właśnie na nich zazwyczaj korzystamy z Instagrama. Aby zapisać zdjęcie na smartfonie możemy użyć specjalnie dedykowanych aplikacji, ale na początek spróbujmy czegoś prostszego.

KUP W NASZYM SKLEPIE:
INSTAGRAM FOLLOWERS

DownloadGram.com

DownloadGram to strona internetowa stworzona, aby umożliwić ściągnięcie różnych treści z Instagrama. Przy jej pomocy pobrać możemy zdjęcia oraz różne wideo publikowane za pomocą IGTV i Reels. Jeżeli chcemy zrobić to jednorazowo, nie ma potrzeby, aby instalować specjalną aplikację, która będzie później jedynie zapychać pamięć urządzenia i pozostanie nieużywana. DownloadGram jest w stu procentach bezpieczny i niezwykle wygodny. 

Instrukcja zapisywania zdjęć z DownloadGram krok po kroku:

 1. Otwórz Instagram i znajdź zdjęcie, które chcesz pobrać.
 2. W prawym górnym rogu ponad fotografią znajdziesz ikonkę – trzy kropki. Kliknij w nią.
 3. Wybierz opcję „Kopiuj link”.
 4. Następnie otwórz w przeglądarce stronę downloadgram.com
 5. W polu znajdującym się pod nazwą witryny wklej skopiowany link.
 6. Kliknij „Download”, a następnie „Download image”, które pojawi się po chwili.

Oczywiście DownloadGram nie jest jedyną stroną internetową, przy pomocy której możemy ściągnąć zdjęcia z Instagrama. W bardzo podobny sposób działa portal Gramsave.com, który dodatkowo ma polską wersję językową, a pod polem służącym do wklejenia linka, znajdziecie nawet instrukcję obsługi strony.  

FastSave

Innym sposobem na ściągnięcie z Instagrama interesującej nas fotografii mogą być specjalnie dedykowane do tego aplikacje. Jedną z najstarszych i najpopularniejszych jest FastSave for Instagram. Nie pozwala on na pobranie wielu plików na raz, jednak działa znacznie szybciej niż metoda przedstawiona powyżej, dlatego sprawdzi się dużo lepiej w przypadku, gdy chcemy ściągnąć kilka zdjęć lub planujemy robić to regularnie. 

Instrukcja zapisywania zdjęć z FastSave krok po kroku:

 1. Zacznij od pobrania aplikacji z Play Store – jest zupełnie darmowa.
 2. Otwórz aplikację – przy pierwszym uruchomieniu przeprowadzi Cię ona przez krótki samouczek.
 3. Na ekranie startowym przesuń suwak włączający usługę FastSave.
 4. Kliknij „Otwórz Instagram”.
 5. Kliknij w ikonkę trzech kropek ponad zdjęciem które chcesz pobrać.
 6. Wybierz opcję „Kopiuj link”
 7. Zdjęcie zostało pobrane – możesz znaleźć je w swojej Galerii lub przeglądać w FastSave w zakładce „Moje pliki do pobrania”.

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama na PC?

Pobieranie Instagramowych foografii z poziomu komputera może być dla niektórych nieco wygodniejsze, a dodatkowo pozwala na skorzystanie z większej ilości opcji niż w przypadku smartfona. 

DownloadGram.com

Wróćmy na chwilę do wspomnianej już witryny DownloadGram. Tak jak w przypadku urządzenia z Androidem, jest to opcja szybka i wygodna, która nie wymaga pobierania dodatkowego programu i świetnie sprawdzi się w przypadku zapisywania pojedynczych plików. 

Instrukcja zapisywania zdjęć z DownloadGram krok po kroku:

 1. Odwiedź witrynę instagram.com w przeglądarce komputera i znajdź zdjęcie, które chcesz pobrać.
 2. Znajdź ikonkę z trzema kropkami – będzie w prawym górnym rogu okna, obok nazwy użytkownika, który udostępnił zdjęcie. Kliknij w nią.
 3. Wybierz opcję „Kopiuj link”.
 4. W nowym oknie przeglądarki otwórz stronę downloadgram.com
 5. Wklej w odpowiednie pole skopiowany link.
 6. Kliknij „Download”, a następnie „Download image”, które pojawi się po chwili.
 7. Zdjęcie znajdziesz w folderze „Pobrane”

Save-o-Gram

Save-o-Gram to nieco bardziej zaawansowana metoda, pozwalająca na pobranie wielu zdjęć w tym samym czasie. Na szczęście nie jest ona przez to zbyt skomplikowana, a pozwala znacznie skrócić czas zapisu zdjęć oraz ich rozmiar, jeżeli zdecydujemy się na ściągnięcie ich jako plik ZIP.  Save-o-Gram to aplikacja dostępna na PC z systemem Windows, którą pobrać możemy z oficjalnej strony save-o-gram.com. Po wybraniu opcji „Free Download” na urządzeniu odnaleźć należy instalator, który należy otworzyć i dokończyć proces instalacji programu. Przy pierwszym uruchomieniu program nie zażąda od nas żadnych danych i jest od razu gotowy do użycia. 

KUP W NASZYM SKLEPIE:
INSTAGRAM LIKES

Instrukcja zapisywania zdjęć z Save-o-Gram krok po kroku:

 1. Otwórz program Save-o-Gram na swoim komputerze.
 2. W górnej części okna znajduje się pole, do którego wpisujemy nazwę użytkownika, którego zdjęcie chcemy pobrać. Możemy również wpisać konkretny hasztag lub link. Klikamy ikonkę strzałki znajdującą się po prawej stronie pola. 
 3. Wybieramy zdjęcia które nas interesują zaznaczając je w prawym dolnym rogu miniaturki. Powyżej zdjęć znajdują się również opcje „Select them all”, która zaznacza wszystkie wyświetlone obrazy i „Free them all”, która usuwa z nich zaznaczenie.
 4. Wybieramy jedną z trzech opcji znajdujących się poniżej wyświetlonych zdjęć. „Download selected photos” powoduje pobranie obrazów w formacie JPG, „Download as a ZIP file” – w formacie ZIP, a „Print” pozwala od razu na wydruk wybranych fotografii.

Niestety Save-o-Gram nie jest programem darmowym. Po upływie siedmiu dni darmowego okresu próbnego należy wnieść jednorazową opłatę w wysokości 9$, aby dalej móc korzystać z tej aplikacji. 

Jak zapisać zdjęcie na Instagramie? 

Jeżeli konkretne zdjęcie chcemy zapisać, tylko po to, by móc później do niego wrócić, dużo prostszym rozwiązaniem od przedstawionych powyżej będzie skorzystanie z funkcji „Zapisz w kolekcji” udostępnianej przez samego Instagrama. 

Jak zapisać zdjęcie w kolekcji na Instagramie krok po kroku:

 1. Otwórz Instagram na dowolnym urządzeniu.
 2. Wybierz zdjęcie, które chcesz zapisać. 
 3. Znajdź ikonkę zapisu w kształcie chorągiewki. Na urządzeniu mobilnym zlokalizowana jest po prawej stronie pod zdjęciem, natomiast w przeglądarce komputera po prawej stronie okna, pod opisem i komentarzami. Kliknij w tą ikonkę – zostanie podświetlona.
 4. Aby zobaczyć wszystkie zapisane w ten sposób zdjęcia, wejdź na swój profil i wybierz zakładkę „Zapisano” (na urządzeniach mobilnych znajduje się ona w pasku opcji w prawym górnym rogu ekranu).

To już wszystko! Mamy nadzieję, że te kilka prostych sposobów przyda się Wam, gdy następnym razem zauroczy was jakaś fotografia na Instagramie. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, która z podanych metod spodobała się Wam najbardziej.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również inne wpisy

Ile zarabia Lord Kruszwil?

Postać tak znana, co kontrowersyjna- idol nastolatków, jeden z najpopularniejszych YouTuberów i…celebrytów. Człowiek zagadka. Milioner czy prześmiewca kultury pieniądza i luksusu na pokaz? Kim jest

Czytaj więcej »
instagram

Jak założyć konto na Instagramie?

Instagram to jedna z najprężniej rozwijających się platform z zakresu social media. Odpowiednio poprowadzone konto pozwala wypromować markę, dotrzeć do nowych klientów oraz stworzyć unikalny

Czytaj więcej »