Ile zarabia Lord Kruszwil?

Postać tak znana, co kontrowersyjna- idol nastolatków, jeden z najpopularniejszych YouTuberów i…celebrytów. Człowiek zagadka. Milioner czy prześmiewca kultury pieniądza i luksusu na pokaz? Kim jest Lord Kruszwil? 

Skąd wziął się Lord Kruszwil. Czy jest bogaty?

Dla większości z nas to Lord Kruszwil, ale tak naprawdę nazywa się Marek Kruszel. Urodził się w Szczecinie, 23 marca 2001 roku, gdzie mieszka do dzisiaj. Choć zapewnia, że żyje w luksusowym domu, są świadkowie, którzy twierdzą, że to chłopak z bloku z wielkiej płyty. Wśród informacji próżno szukać pewników. Jest bardzo skryty, szczególnie jeżeli chodzi o życie rodzinne- nigdy publicznie nie pokazał żadnego z rodziców- wiadomo więc o nich bardzo niewiele. Wykształcenie, które mu zapewnili (a mowa tu o prywatnym liceum o profilu informatycznym), świadczy jednak wysokim statusie społecznym.

Sam Lord gardzi wszystkim, co nie jest ekskluzywne. Wyśmiewa biedę, ceni jedynie prestiż. Stąd też jego pseudonim- jak stwierdził w jednym z wywiadów oparty jest na wyobrażeniach zaczerpniętych z filmów i popkultury. Mit bogatego, ceniącego luksus i żyjącego z klasą człowieka. 

Oczywiście możemy się zastanawiać, gdzie byłby teraz Kruszel, gdyby nie miał odpowiednich środków i wielkich planów na rozkręcenie swojego kanału na Youtube. Zaczął z przytupem, nie ma wątpliwości. Może to dzięki charyzmie i świetnej kreacji zaszedł tak daleko?

KUP W NASZYM SKLEPIE:
SUBSKRYPCJE NA YOUTUBE

Cześć, jestem Marek.

Marek Kruszel, czy się to podoba czy nie, to już nie osoba, a marka, która świetnie prosperuje.

Wszystko zaczęło się od kanału na Youtube funkcjonującego wtedy jako Lord Kruszwil. Pierwszy filmik opublikowano w lipcu 2017 roku. „Jak poderwać każdą dziewczynę mając 16 lat!” został jednak usunięty z powodu naruszenia zasad serwisu. Podobny los spotkał następne dzieło- „Jak pić WHISKEY..niczym lord, mając 16 lat!”. O trzecim błędzie nie było mowy, skutkuje bowiem usunięciem konta. Jako bogaty, pewny siebie, arogancki nastolatek w miesiąc zebrał 112 tysięcy subskrybentów, co nawet kilka lat temu było niemałym osiągnięciem. I choć na początku kariery celem było pokazywanie ekskluzywnego stylu życia, z czasem publikowana treść stała się kontrowersyjna, często wulgarna i poniżająca. W obawie przed nieuniknionym (groziło mu 3- miesięczne zawieszenie konta w serwisie), Kruszwil zrobił coś niespodziewanego i usunął kanał, który obserwowało 2,7 miliona osób, a zamieszczone materiały obejrzano 450 mln razy.

W jego miejsce powstał nowy, o nazwie Kruszwil, który do dziś zebrał 1,16 miliona subskrypcji. Ostatni filmik wyrzucono 6 miesięcy temu (notując 3,9 mln wyświetleń), gdyż Kruszel skupia się obecnie na karierze muzycznej.

Disco Marek- piosenki Lorda Kruszwila.

Kruszwil pokazuje, że wszystko czego dotknie potrafi bez trudu przemienić w złoto, a raczej pieniądze. Jego debiutancka piosenka „Zostań moją kotką”, wydana 25 października 2019 roku  królowała w karcie na czasie YouTube, zbierając 3 miliony wyświetleń w trzy dni. Do tej pory została odtworzona ponad 22 miliony razy, a sam kanał ma 2,73 miliony subskrypcji.

Kruszwil nie zwalnia tempa i wciąż szuka dla siebie miejsca, a tym może być właśnie branża muzyczna, patrząc na wyniki oglądalności jego klipów i zainteresowanie jego koncertami.

O tym, że Lord planuje zostać wokalistą można było dowiedzieć się z jego wcześniejszych filmików, w których pokazywał urywki ze studia nagraniowego. Czy jednak ktokolwiek brał to na serio? Z każdym kolejnym razem pokazywał coraz więcej, aż w końcu fani się doczekali i…pokochali nową osłonę Marka- z Lorda stał się Królem, Królem Disco Polo. Piosenki utrzymane są (i tutaj bez większych niespodzianek) w prześmiewczym tonie, jednak jak zwykle- wszystko w profesjonalnej oprawie. Traktują o miłości, w jej najprostszej formie.

Płytę wydano 14 lutego 2020 roku. Opinie w Internecie są raczej chłodne, jednak frekwencja na koncertach zdaje się mówić coś innego. 

KUP W NASZYM SKLEPIE:
WYŚWIETLENIA NA YOUTUBE

Kruszwil- Instargram. Aktywność w sieci.

Chociaż Kruszwil jest jutuberem, pozostaje aktywny także na innych platformach społecznościowych. Na Instagramie zebrał imponujące 1,1 mln obserwatorów. I chociaż publikuje zdjęcia swojej codzienności, platforma służy głównie do reklamowania nowego kontentu na Youtube.

Fenomenem jest za to ilość kont, które utworzyli jego fani, specjalizując się w publikowaniu starych czy też mniej znanych zdjęć swojego idola.

Sam hastag #kruszwil został opublikowany już ponad 223 tys. razy.

Ile zarabia Lord Kruszwil? Skąd ma pieniądze?

Lord Kruszwil nie ukrywa, że lubi pieniądze, a pieniądze lubią jego. Obnosi się ze swoim bogactwem, chociaż przyznaje, że to nie YouTube finansuje jego życie, bo jak twierdzi- za filmy otrzymuje się jedynie śmieszne pieniądze. Źródła podają, że za reklamę (gdzie mówimy o jednym nagraniu) trzeba zapłacić kwotę rzędu 15 tysięcy złotych. A jeżeli dodamy do tego zdolność Marka do reklamowania produktu, gdzie w czasie 10- minutowego filmu możemy zobaczyć nawet 8 spotów…cóż, może pieniądze jednak nie są tak małe, jak zapewnia Lord. Jeżeli dodamy do tego promocję innych twórców, dotacje fanów czy koncerty, kwota może robić wrażenie.

Eksperci, korzystając z danych z AdSense policzyli, że dzięki wyświetleniom reklam Lord Kruszwil może otrzymywać 5- 7 tysięcy złotych za film. Choć w najlepszym czasie i przy dużej (naprawdę dużej) oglądalności to mogłoby być nawet 14- 28 tysięcy złotych za jeden materiał.

Tak naprawdę na stawkę zawodowego YouTubera wpływa wiele czynników- wiek odbiorców, rodzaj publikowanych treści czy klikalność reklam. Można jednak założyć, że każde 1000 wyświetleń przekłada się na 1,5 zł zysku dla autora. I teraz, 1000000 wyświetleń to już 1500 zł. W zależności od ilości filmików opublikowanych w miesiącu, a także ich oglądalności można oszacować, że miesięczny zysk Kruszwila z samego tylko YouTube to ok 57 tys- 71 tys złotych.

Dla porównania, na konto Kamerzysty dzięki platformie może wpływać aż 115 tys złotych miesięcznie.

Oczywiście trzeba doliczyć do tego wszystkie okresowe współprace i projekty, których nie da się dokładnie przeliczyć- bo wynoszą tyle, ile reklamodawcy są w stanie zapłacić za określone zasięgi. Nowe media mogą przynieść naprawdę duże pieniądze, niestety nie gwarantują regularnego przychodu.

Właśnie dlatego Kruszwil stara się maksymalnie wykorzystać swoje 5 minut w eterze i jednym z jego pozajutubowych biznesów jest sklep, gdzie można kupić ubrania i gadżety z jego najlepszymi, tak charakterystycznymi hasłami. 

Dodatkowo, od kiedy rozpoczął karierę piosenkarza disco polo koncertuje i promuje imprezy, na które tłumnie przybywają jego starsi wielbiciele. Bo czy zdarzy się lepsza okazja, żeby poznać idola?

Kłopoty z prawem i skandale.

Nawet największa prowokacja ma swoje granice. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych po opublikowaniu słynnego już filmu, na którym Lord wraz z ekipą namawia chłopca na komentowanie i łapanie kobiet za pośladki postanowił wziąć sprawy w swoje ręce . Zgłoszeniem zajęła się prokuratura, konfiskując telefony komórkowe, tablety, kamery, komputery i nośniki danych w poszukiwaniu treści pornograficznych z udziałem dzieci, w tym konkretnym przypadku chodziło o nakłanianie nieletniego do innych czynności seksualnych. Jak później tłumaczył Kruszwil, cały filmik był wyreżyserowany, grali w nim aktorzy i nic nie było przypadkowe czy niewłaściwe. A to tylko jeden z wielu przypadków, kiedy Ekipa Kruszwila przekroczyła granicę.

Swego czasu równie głośno było o materiale w którym Lord Kruszwil „reklamował” Podlasie, określając region „tak zwanym trzecim światem”. I chociaż zrobił to w swoim stylu, obserwatorzy nie kryli oburzenia. Szczególnie, że reklamę zlecił Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, wydając na produkcję 50 tysięcy złotych. Chociaż wyszło średnio, jedno się udało- przez chwilę cała Polska pisała o Podlasiu.

Oczywiście, każdy filmik który swoim pseudonimem sygnuje Kruszwil może sprowadzić na niego gromy, bo granica na której balansuje jest bardzo cienka. Fałszywe oświadczyny czy zakupy w zamian za seks to tylko przykłady jego kontrowersyjnej działalności…ale też sekret popularności. 

Kruszel był jednym z bohaterów (czy może antybohaterów) programu telewizyjnego: „Uwaga! Po uwadze”, gdzie zaliczono go do grona tzw. patostreamerów, którzy poprzez publikowane treści mają negatywny wpływ na dzieci i młodzież. Sam zainteresowany odniósł się do materiału w typowy dla siebie sposób. W parodii którą przygotował, zarzucał stacji demoralizację młodzieży oraz promowanie i utrwalanie negatywnych zachowań w tak popularnych paradokumentach. Filmik odbił się szerokim echem i wywołał ogólnokrajową dyskusję.

Dziś możemy obserwować trochę innego Kruszwila- mniej prestiżu, więcej pokory. Jak deklarował w jednym z wywiadów, planuje tworzyć delikatniejszy, przyjazny kontent i faktycznie, zrezygnował z najbardziej kontrowersyjnych treści. Nie tylko dlatego, że fani mogli poczuć się zmęczeni. Często spotykał się z agresją, szczególnie ze strony ludzi, którzy filmiki traktowali bardzo dosłownie. Chociaż wiedział z czym wiąże się sława i rozpoznawalność, do nienawiści nie mógł się przyzwyczaić. Zazdrość to co innego.

Dziewczyna Kruszwila.

Gdzie sława, tam i piękne kobiety. Trudno ocenić, kto w życiu Marka Kruszela jest prawdziwy, a kogo wymyślono na potrzeby lajków.

Najbardziej znana dziewczyna jutubera to z pewnością Karolina Dumała, która występowała w jego filmikach. Niestety, nie cieszyła się dużą popularnością, wkrótce po głośnych „fałszywych zaręczynach” zniknęła z kanału. W kuluarach można usłyszeć, że to właśnie brak poparcia fanów Kruszwila dla jego sympatii był prawdziwym powodem zniknięcia Karoliny.

Ona sama radzi sobie świetnie, jest osobowością internetową i modelką, która zebrała na Instagramie pokaźne grono fanów, które obecnie wynosi 357 tysięcy.

Chociaż w filmikach pojawiło się wiele dziewczyn (np. „noc u Fanki”, czy postać Psychofanki), tylko Dumałę możemy dostrzec na zdjęciach, które Kruszel publikuje na Instagramie. Tę teorię podzielają też fani, nie dostrzegając chemii pomiędzy ich ulubieńcem, a innymi bohaterkami nagrań. 

Psychofanka Kruszwila. 

Jak można się dowiedzieć z jednego z filmików Kruszwila, Psychofanka to osoba, która go prześladuje, nie tylko w mediach społecznościowych, ale również mailowo i telefonicznie. W tym samym materiale spotyka się z dziewczyną. Jedyne, czego możemy się dowiedzieć, to że ma na imię Wiola oraz jest zakochana w Kruszwilu. Wystąpiła później w serii filmików, które cieszyły się umiarkowaną popularnością w sieci. Dziewczyna szybko zyskała popularność, udziela się aktywnie na Instagramie, gdzie jej poczynania śledzi 318 tysięcy followersów.

Obecnie można ją oglądać w filmikach Kamerzysty.

Kruszwil w FAME MMA.

Głośnym echem w Internecie odbiła się walka Lord Kruszwila z Mateuszem „Mini Majkiem” Krzyżanowskim. Nie mogło być inaczej, kiedy idol nastolatków całego kraju wchodził do klatki. Chociaż na jego korzyść przemawiały warunki fizyczne- Kruszel ma 169 cm wzrostu, jego przeciwnik, cierpiący na achondroplazję- 138 cm, walka nie należała do najłatwiejszych. Kruszwil pokonał ostatecznie rywala w drugiej rundzie, poprzez nokaut techniczny. Całe wydarzenie miało świetne zaplecze marketingowe, a sam Kruszwil podsycał atmosferę do samego końca- w rezultacie to właśnie na ten pojedynek czekał cały Internet. Źródła podają, że Kruszwil wzbogacił się dzięki tej walce o 300 tysięcy złotych. Trudno jednak mówić o oficjalnych kwotach, te trzymane są w tajemnicy.

Kim jest Kamerzysta?

Druga połowa teamu i strona techniczna kontentu Kruszwila. Tajemniczy Kamerzysta zawsze towarzyszył Kruszwilowi nie tylko jako jego współpracownik, ale i przyjaciel. Wielu uważa, że to on wykreował postać Lorda Kruszwila, a także finansował pierwsze filmiki i stoi za sukcesem przedsięwzięcia. A wszystko po to, aby zyskać popularność (a więc i pieniądze) w najbardziej sprawdzony sposób- poprzez kontrowersje.Choć przez długi czas pozostawał anonimowy dziś już wiemy, że to Łukasz Wawrzyniak. Urodził się 25 września 1995 roku w Szczecinie. Chociaż początkowo aranżował, komentował i nagrywał filmiki, stopniowo zaczął również w nich występować, nosząc na twarzy worek Gucci i okulary przeciwsłoneczne, które miały chronić jego wizerunek, ale potem stały się znakiem rozpoznawczym.

Z czasem założył własny kanał na Youtube, wtedy przyjaciele funkcjonowali jeszcze razem, był to czas największej popularności Kruszwila, więc posunięcie było bardzo dobrze przemyślane i przyniosło mu mnóstwo fanów, dzięki czemu na dobre wyszedł z cienia.

Kamerzysta zaczął nagrywać własne filmiki, a 12 września 2019 wydał album hip-hopowy pt. „Afirmacja”, który już 6 dni później (dokładnie 18 września 2019 roku) zdobył status złotej płyty. Opinie słuchaczy są podzielone- skrajnie. W jednym z popularnych sklepów muzycznych większość opinii to maksimum albo minimum. I tylko kilka pośrodku. Nic nie zmienia jednak ogromnej liczby wyświetleń w serwisach streamingowych z muzyką.

W grudniu 2019 drogi Kruszela i Wawrzyniaka się rozeszły, choć jak zapewniali, rozstali się w zgodzie i nie ma między nimi złej krwi.

Kamerzysta jest aktywny na Youtube, gdzie publikuje swoją muzykę, do dziś zebrał 2,27 mln subskrypcji. Jego twórczość (szczególnie muzyczna) cieszy się dużą popularnością, ostatni klip odtworzono 11 mln razy. I nic dziwnego, bo jak głoszą plotki, na jego realizację przeznaczono 50 tysięcy złotych.

Kamerzysta udziela się również na Instagramie, gdzie chętnie publikuje dla fanów, którzy śledzą jego profil- na chwilę obecną to 1,2 miliona. Dowodzi to, że przez lata współpracy z Kruszwilem Wawrzyniak zapracował na swoje nazwisko, a teraz może je też zmonetyzować.

Największy z jego fanklubów na Instagramie zrzesza obecnie 409 tysięcy osób, a liczba ta ciągle rośnie.

Dziewczyna Kamerzysty.

Niewiele wiadomo o jego życiu uczuciowym. Kamerzysta związany był z Kariną Pochwałą, piękną modelką ze Szczecina. Dziewczyna jednak przestała pojawiać się na filmikach, a fani spekulują, że para się rozstała. Żadne z nich rozwijało wątpliwości, nadal jednak można ich zobaczyć razem. Ale czy to miłość czy chwyt marketingowy, trudno powiedzieć.

Kamerzysta- twarz.

Twarz Kamerzysty elektryzowała followersów od samego początku. Nie bacząc na prośby i błagania fanów zawsze występował w słynnym, „prestiżowym” worku. Internauci prowadzili śledztwa i snuli coraz nowsze teorie. Nawet kiedy na jaw wyszły jego personalia i każdy zainteresowany wiedział kim tak naprawdę jest Kamerzysta, on pozostawał nieugięty. Czy chciał chronić swój wizerunek? Można się łudzić, że tak właśnie było. Choć zapewne to tylko zagrywka marketingowa. I to bardzo dobra. 

Oficjalna prezentacja wizerunku Kamerzysty nastąpiła wraz z premierą jego debiutanckiej płyty- pokazał swoją twarz na okładce. A Internet oszalał. 

Ochroniarz Kruszwila.

Kubańczyk, czyli Jakub Flis urodził się 14 marca 1995 roku w Szczecinie. Jest raperem i autorem tekstów, instrumentalistą oraz producentem muzycznym. I choć od początku mógł pochwalić się dobrą oglądalnością swoich klipów, prawdziwy przełom nadszedł, kiedy dołączył do ekipy Kruszwila. Wtedy zaczął posługiwać się pseudonimem Ochroniarz. Jest bardzo aktywny na Instagramie, gdzie śledzi go już 631 tys. osób, oraz YouTube, gdzie jego ostatni teledysk obejrzano 6,5 miliona razy. Sam kanał ma 553 tys. subskrypcji. Jego aktywność na Instagramie śledzi 631 tysięcy użytkowników.

Wystąpił na gali FAME MMA 4, pokonując w pierwszej rundzie Michała „Boxdela” Barona.

Prywatnie zaręczony jest z Aleksandrą Ciupą- seksowną blondynką znaną z teledysków Donatana.

Trochę szacunków.

Instagram Money Calculator to bardzo popularne narzędzie, które szacuje średnią kwotę, jaką właściciel konta może uzyskać za lokowanie produktu. Oczywiście ostateczna suma zależy od reklamodawcy i wymiaru usługi. Można, choć nie do końca na poważnie sprawdzić, jak praca ekipy Kruszwila wpłynęła na osobistą wartość internetową jej członków. Jednym z głównych wyznaczników jest tzw. poziom zaangażowania, który określa jakość konta. W istocie to nic innego, jak stosunek ilości komentarzy i lajków do liczby zebranych obserwatorów.

  • Lord Kruszwil– poziom zaangażowania 6,20%, szacowany koszt za post 8900- 14800 zł.
  • Kamerzysta– poziom zaangażowania 13,19%, szacowany koszt za post 9000- 15100 zł.
  • Ochroniarz/Kubańczyk– poziom zaangażowania 8,84%, szacowany koszt za post 7100- 11900 zł.
  • Karolina Dumała– poziom zaangażowania 12,41%, szacowany koszt za post 4000- 6700 zł.
  • Psychofanka Wiola– poziom zaangażowania 20,28%, szacowany koszt za post 3600- 6000 zł.

Charyzmatyczny team, mnóstwo kontrowersji i odwaga zapewniły sławę i rozpoznawalność każdemu, kto choćby pojawił się w pobliżu Kruszwila. Lord to postać niezwykła, bo można go tylko kochać lub nienawidzić, nie ma nic pomiędzy. I choć jest tak znany, trudno powiedzieć, że wiemy o nim coś na pewno. Chyba każdy kto kiedykolwiek go widział, zastanawia się, czy to prawdziwy człowiek czy produkt wykreowany w Internecie, który istnieje tylko tam.

Albo nam powie i uwierzymy, albo nie dowiemy się nigdy.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również inne wpisy

Ile zarabia Lord Kruszwil?

Postać tak znana, co kontrowersyjna- idol nastolatków, jeden z najpopularniejszych YouTuberów i…celebrytów. Człowiek zagadka. Milioner czy prześmiewca kultury pieniądza i luksusu na pokaz? Kim jest

Czytaj więcej »
instagram

Jak założyć konto na Instagramie?

Instagram to jedna z najprężniej rozwijających się platform z zakresu social media. Odpowiednio poprowadzone konto pozwala wypromować markę, dotrzeć do nowych klientów oraz stworzyć unikalny

Czytaj więcej »